Hollanda'nın Amsterdam kentinde doğdu.
Piyano çalmaya başladı. Ufacık elleriyle tuşların arasında kaybolup gidiyordu.
Gitar çalıp şarkıları ezberlemeye başladığı dönemdir.
1999 yılında Tatbikat adı altında bir grup bile kurmuştu ki bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi.
Grammy ödüllerine aday gösterilen ‘Masters At Work'un katılımıyla gerçekleştirilen 2004 MTV&Burn Dj'lik yarışmasında Türkiye 1.si oldu.
Miller'ın düzenlediği ‘2004 Miller Master Dj Contest' yarışmasında da Türkiye 2.si olarak kendini bir kez daha göstermiş oldu.
DSM etiketiyle ‘FOR ACTION' adında, Türkiye'nin ilk solo DJ albümünü Kaset/CD formatında piyasaya sürdü.
Zeki Müren, Erkin Koray, Sezen Aksu, Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Şebnem Ferah, Serdar Ortaç, Nazan Öncel, Burcu Güneş, Ferhat Göçer, Demet Akalın gibi güçlü isimlere, adından söz ettirecek düzenlemeler ve remixler yaptı.
25 yaşına geldiğinde 2.albümünü hazırladı ve 2007 de 'For Message Vol 2' adı altında küresel ısınmaya destek amaçlı Türkiye'de Chill Out ağılıklı yeni albümünü DSM etiketiyle piyasaya çıkardı.
Dünya’nın en iyi okullarında biri olarak kabul edilen SAE de ses mühendisliği üzerine eğitim almaya başladı. İngiltere’deki studiolarda çalışmaya başladı.
Pioneer ile anlaşma imzalayarak Pioneer'ın Türkiye'deki yeni yüzü seçildi. Türkiye'nin dört bir yanında açılan Pioneer Pro DJ Academy okulunun başkanlığını yürüterek Profosyonel sertifikalı eğitimler vermeye başladı.
T Records adını Connection Records olarak değiştirdi. Istanbul Beşiktaş'ta kendine ait profosyonel bir studio açtı.
2010 Mayıs'ta Türkiye tarihinde yine bir ilke imza attı ve 'Ajda Pekkan - Oyalama Beni' adlı eseri ile 16.Kral Tv Müzik ödüllerinde en iyi Remix ödülüne layık görüldü. Bu ödül ile Türk müzik tarihinde alınan en iyi ilk Producer&Dj ödülü ile tarihe geçti.
2012'nin ilk haftasına geldiğinde G-UNIT grubundan tanıdığımız Hot Rod ile bir çalışma gerçekleştirdi. Mr.International adında yapmış oldukları çalışmaya bir de klip çekildi.
2012 Mayıs ayında yine bir Ajda Pekkan Remix'i ile (Burak Yeter Ft.Ajda Pekkan - Arada Sırada), 18. Kral Müzik Ödül töreninde En iyi Remix ödülünü aldı.
18 Temmuz'da 2 Cd'den oluşan Blue adlı albümünü piyasaya çıkaran BY, yurt içi ve yurt dışında performans göstermeye hızla devam ederken, müzik severler için uykusuz kalmaya devam ediyor.
Çalışmalarına artık Amsterdam'da devam ederek Storm adlı single parçayı Connection Records etiketiyle yayınladı.
Connection Records'u Amsterdam'a taşıdı ve Müzik çalışmalarına Hollanda'daki stüdyosunda devam ediyor.
Punk Kids Records etiketiyle Kingdom Falls şarkısını Amsterdam'dan yayınladı.
New World adlı albümünün ilk single Reckless şarkısını BIP Records etiketiyle yayınladı. Delaney Jane ile yaptığı şarkıya klip çekti.
Dünyaca ünlü dans plak şirketi Spinnin' Records ile anlaştı. Happy ve Go şarkılarını yayınladı.
Tuesday şarkısı iTunes da toplam 10 farklı ülkede #1 numaraya yerleşti. Apple World Dünya sıralamasında 14'e kadar yükseldi.
by Tapho